آموزش ابزارآلات

کدام بخاری برقی کم مصرف است

خاری برقی کم مصرف

همۀ ما با شروع فصل سرما نیاز به یک وسیله گرمایشی پیدا می‌کنیم. وسایل گرمایشی دارای تنوع بسیار زیادی هستند و هر کدام از آن‌ها دارای مزایا و معایب خاص خودشان می باشند.

بعضی از این تجهیزات گرمایی و سرمایی مانند اسپلیت (کولر گازی)، زمان زیادی نیست که در بازار رواج پیدا کرده اند، اما دارای محبوبیت بالایی می باشند. در کنار تجهیزات جدید امروزی، سیستم‌ های دیگری نیز وجود دارد، رایج هستند و سال‌های زیادی از اختراع آن‌ها می‌گذرد ولی هنوز هم مورد استفاده قرار دارد و منسوخ نشده اند. یکی از این سیستم‌ها بخاری برقی می باشد و بیشتر از ۱۰۰ سال است که به عنوان یک وسیله گرمایشی در منازل و ادارات مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده از بخاری های برقی می تواند بسیار مناسب و کاربردی باشد، اما هزینه مصرف برق در ایران مقداری بالاتر از سایر منبع انرژی می باشد به همین دلیل باید بخاری برقی کم مصرف را انتخاب کنید.

توجه به کم مصرف بودن بخاری برقی قبل از خرید بسیار مهم می باشد، زیرا کم مصرف بودن آن بخش زیادی از هزینه های غیرضروری کاهش پیدا می دهد. به این نکته دقت داشته باشید که  بخاری های فن دار دارای کیفیت بهتری می باشند، فقط تنها عیب آنها، سر و صدای زیاد فن می باشد.

انواع بخاری های برقی

انواع بخاری های برقی

ملاک انتخاب کم مصرف ترین بخاری برقی چیست:

ملاک اصلی برای انتخاب بخاری برقی کم مصرف، برچسب رده انرژی آن می باشد و باید A و یا B را انتخاب کنید. اما مواردی همچون امنیت بالا، قابلیت تنظیم حرارت، داشتن تایمر، قابلیت صرفه جوی در انرژی و … می تواند در انتخاب بخاری برقی کم مصرف بسیار تاثیر گذار باشد.

انواع بخاری های برقی:

فن هیتر پارس خزر:

این محصول هم بخاری برقی و هم یک پنکه کوچک می باشد و است و دارای ابعاد جمع و جور و طراحی زیبای، به همراه گرمایش خوب، می باشد و باعث شده است تا به یکی از محبوب‌ ترین بخاری برقی‌ها در بازار ایران تبدیل شود. این فن هیتر را می‌توانید به عنوان بخاری برقی رومیزی و زمینی استفاده کنید.

 بخاری برقی آراسته:

این بخاری برقی دارای یک طراحی نوستالژیک به شدت پرطرفدار می باشد و یکی از بهترین برندهای ایرانی تولید کننده انواع بخاری برقی های استاندارد در بازار ایران است و در مقایسه با مدل‌های دیگر قیمت مقرون به صرفه‌ای نیز دارد.

هیتر برقی سرامیکی:

این مدل یک بخاری برقی همه چی تمام می باشد ودارای ویژگی‌هایی مانند: تایمر، قابلیت چرخش به طرفین، دماسنج، نمایشگر دیجیتال، امکان تنظیم دما، حمل آسان، وزن سبک و طراحی جمع و جور می باشد.

بخاری برقی پنکه ای:

همانطور که از اسم این بخاری مشخص می باشد، دارای طرحی شبیه به پنکه می باشد و با روش هالوژنی محیط را گرم می‌کند. دارای ارتفاع قابل تنظیم می باشد و همچنین ریموت و تایمر دارد و مصرف برق آن بسیار کم است. در این مدل از المنت‌های هالوژنی استفاده شده است و ۹۰ درصد از انرژی برق دریافتی را تبدیل به گرما می‌کند.

بخاری برقی پنکه ای

بخاری برقی پنکه ای

بخاری برقی یا هیتر برقی بدون فن:

این مدل تنها دارای یک یا چند المنت برای ایجاد گرما می باشد و دارای هیچ فنی برای پرتاپ گرما نمی باشد، این مدل جزء نمونه های قدیمی تر می باشد و همچنان دارای طرفداران زیادی می باشد.

بخاری برقی با گرمای تابشی:

این مدل بخاری های برقی دارای سیستم تابشی می باشند و با این سیستم،محیط را گرم می کنند، در واقع با تابش مادون قرمز قسمتی را تحت تابش آن قرار می گیرد را گرم می کند، این مدل برای گرمایش خانه مناسب نمی باشد و معمولا برای گرم نگه داشتن پا در زیر میز یا گرم کردن رختخواب مناسب می باشد.

بخاری مناسب حمام:

دمای این بخاری مناسب رطوبت حمام است و مبتوانید برای گرم نگه داشتن حمام در فصل سرما از آن استفاده کنید.

بخاری چرخ دار:

حمل این بخاری به آسانی است و بدون ایجاد دردسر و سنگینی به راحتی می توانید آن را جابه جا کنید.

بخاری مجهز به حالت صرفه جویی:

این بخاری‌ها در مصرف برق صرفه جویی می کنند و دارای مصرف برق کمتری می باشند وهمچنین  برق کمتری را هدر هدر می دهند.

چند نکته برای خرید بخاری برقی کم مصرف

چند نکته برای خرید بخاری برقی کم مصرف

چند نکته برای خرید بخاری برقی کم مصرف:

قابلیت تنظیم دما:

یک بخاری برقی کم مصرف باید قابلیت تنظیم دما داشته باشد، زیرا در هنگامی که هوا خوب است بتوان گرمای آن را کنترل کرد.

ایمنی بخاری:

ایمنی بخاری از نکات بسیار مهم می باشد وسعی کنید بخاری را انتخاب کنید که در صورت زیاد شدن حرارت آن خاموش شود.

مصرف بخاری برقی:

یک بخاری برقی عالی و کم مصرف باید مصرف انرژی آن پایین باشد وسعی کنید بخاری برقی را انتخاب کنید که دارای رده انرژی A باشد.

ریموت کنترل:

ریموت کنترل هم یک مزیت بسیار مناسب می  باشد و می توانید در فاصله های دور هم آن را کنترل کنید.

خاموش شدن خودکار بخاری برقی

خاموش شدن خودکار بخاری برقی

خاموش شدن خودکار:

قابلیت خاموش شدن بخاری برقی بسیار مناسب و ایده آل می باشد و در صورت گرم شدن بیش از اندازه بخاری دستگاه خاموش می شود.

نکات کاربردی هنگام خرید بخاری برقی

حجم بخاری برقی: قبل از خرید باید اندازه محیط استفاده از دستگاه توجه داشته باشید. مثلا اگر قصد دارید از این وسیله در محیط کوچکی مثل اتاق خواب استفاده کنید، نباید بخاری بزرگی تهیه کنید، زیرا علاوه بر پر کردن فضای زیادی از اتاق، باعث هدر دادن انرژی بیشتری می شود.

ترموستات: یکی دیگر از نکات مورد توجه در زمان خرید بخاری برقی باید، ترموستات می باشد.  ترموستات ها قابلیت تنظیم دارند و دمای بخاری را می توانید کم یا زیاد کنید.

تکنولوژی به کاررفته در ساخت بخاری برقی: تکنولوژی های مختلفی در ساخت این وسیله به کار می رود. برخی از آن ها کل فضای اتاق را گرم می کنند و برخی دیگر به صورتی طراحی شده اند که فقط جسم یا فرد مقابلشان را گرم می کنند. بنابراین قبل از خرید، بهتر است فناوری به کار رفته در بخاری برقی را بشناسید‌. از جمله ی این تکنولوژی ها عبارتند از:

گرمایش همرفتی: این فناوری به صورتی است که، اتاق را به خوبی گرم نگه می دارد.

گرمایش تابشی: این سیستم به گونه ای است که فقط، فضای مقابل خود را گرم می کند.

گرمایش: در این سیستم، از هر دو گرمایش تابشی و گرمایش همرفتی استفاده شده است.

چه زمانی باید از بخاری برقی استفاده کنید:

زمانی که که محیط شما خیلی بزرگ نباشد و از طرفی امکان استفاده از بخاری گازی وجود نداشته باشد، تنها انتخاب ما بخاری برقی می باشد و در این شرایط استفاده از بخاری برقی توصیه می شود.

البته دقت داشته باشید که در زمان خرید حتما به مصرف انرژی این وسیله گرمایی توجه داشده باشید و بخاری برقی را انتخاب کنید که دارای مصرف انرژی A باشد و مصرف انرژی آن پایین باشد.

فروشگاه ابزار غفوری ارائه دهنده بخاری برقی های زیر با قیمتی بسیار مناسب و تضمین کیفیت می باشد و ضمانت بازگشت کالا:

بخاری برقی پویان خزر مدل ۱۵۰۰

بخاری برقی ۱۰۰۰ وات البرز

بخاری برقی ۵ شعله فن دار پویان خزر

بخاری برقی البرز مدل ۵۵۰W

بخاری برقی فن دار پویان خزر کد ۲۰۰۰ مدل ایستاده

بخاری برقی البرز مدل V2000

بخاری برقی پویان خزر کد ۱۵۰۰ مدل ایستاده

بخاری دیواری حمام اتحاد مدل ۲۰۰۰

بخاری فن دار آراسته مدل ۲۲۰۰

بخاری برقی فن دار البرز مدل FEH2000

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *